Żaluzje i ich zalety Żaluzje czy też rolet wewnętrzne z powodzeniem wypierają przestarzałe zasłony oraz tradycyjne firany. Rzeczywiście, zastosowanie jednych jak i drugich, jest rozwiązaniem zarówno praktycznym, jak i pasującym do wystroju każdego wnętrza. To wszystko jest możliwe, gdyż w sklepach można znaleźć żaluzje w różnych wariantach kolorystycznych o różnej tekturze, wykonane z takich materiałów jak winyl, aluminium, drewno lub dowolna tkanina. Ten pokaźny wachlarz sprzyja klientowi, ponieważ spośród niego każdy może znaleźć coś co trafi w jego upodobania oraz potrzeby. Niezależnie od wyglądu żaluzji, zawsze będą one miały te same właściwości.

Po pierwsze żaluzje pełnią w pewnym sensie funkcję izolacyjną - dlatego doskonale sprawdzą się w sezonie zimowym. W lecie, zaś za sprawą przekierowania lamelek do góry - nie wpuszczają do wnętrza pomieszczenia nadmiaru światła - dzięki czemu upał w domu przestaje być problemem. Jak już zostało wspomniane, rodzajów żaluzji jest bardzo dużo. Jednak ich wygląd nie jest jedynym kryterium tego podziału. Mianowicie, żaluzje można podzielić na różne rodzaje pod kątem wsporników do mocowania. Najbardziej popularny sposób montażu, polega na zamocowaniu górnej belki żaluzji za pomocą wsporników o przekroju skrzynkowym z płytką ustalającą lub za pomocą wsporników kątowych z obracaną dźwignią blokującą do unieruchamiania górnej szyny. Niezależnie od tego, bardzo ważną rzeczą jest wybór odpowiedniego miejsca na żaluzję, bądź roletę. Zasadniczo montaż może odbywać się przy użyci znanych już metod:

1. Mocowanie do ramy okiennej.

2. Mocowanie do ściany na oknem.

3. Mocowanie do sufitu.

Jednak to nie koniec spraw, które trzeba wziąć pod uwagę montując żaluzje. Bardzo ważne jest, by przed przystąpieniem do montażu dokładnie wymierzyć wnękę okienną. Jest to bardzo ważne, gdyż źle dobrana żaluzja będzie nie tylko mało estetycznie wyglądać, ale także nie będzie działać prawidłowo. Dotyczy to tylko szerokości żaluzji, ponieważ żaluzje mają możliwość regulowania wysokości.