Co warto wiedzieć na temat żaluzji drewnianych? O żaluzjach drewnianych. Żaluzje drewniane można powiedzieć, że przez wiele osób uważane są za ekskluzywne, wyjątkowe rozwiązanie, które pozwoli stworzyć jakieś wyjątkowe dekoracje w pomieszczeniach. Zastosowanie drewna samo w sobie decyduje o tym, że takie żaluzje fajnie będą wyglądać. Jeśli zostaną one połączone z innymi estetycznymi dodatkami to rzeczywiście można oczekiwać, że całość będzie wyglądać naprawdę doskonale i taka żaluzja będzie świetnie pasować do wnętrz. Niektórzy uważają, że w okresie letnim sprawdzi się lepiej podgumowana roleta ponieważ odbije światło i jednocześnie zagwarantuje 100 zacienienia. Ale tkanina ma jednak swoje wady i na pewno nie prezentuje się tak elegancko jak żaluzja z drewna.

Żaluzje drewniane – Rodzaje. Obecnie oferowane nam żaluzje drewniane są mocno zróżnicowane. Klasycznie dzieli się je pod kątem szerokości lamelek. Te najczęściej spotykane mają 2,5 cm szerokości. Mają oczywiście boczne żyłkowanie i prowadzenie tak, że dzięki nim da się stworzyć wygodny system sprawdzający się bardzo dobrze także w przypadku uchylonego okna. Drewniane żaluzje raczej nie mogą być stosowane w miejscach poza pomieszczeniami, ponieważ takie rozwiązanie niestety nie sprawdzi się dobrze. Takie żaluzje, które znajdują się na zewnątrz po prostu szybko ulegną zniszczeniu przez wilgoć i inne czynniki, które będą na nie działać niekorzystnie.

Żaluzje Drewniane – Pielęgnacja. Niezależnie czy to żaluzje z drewna czy żaluzje bambusowe to zawsze będziemy mieli do czynienia z produktem, który jest mocno podatny na kurzenie. Dlatego właśnie jak się wydaje bardzo ważne będzie ich regularne czyszczenie. Sam kurz nie będzie tak bardzo groźny, gdy chodzi o lamelki malowane, jeśli jednak będzie samo drewno to niestety będzie się tam szybko pojawiał. Wybór odpowiednich żaluzji oczywiście uzależniony jest wyłącznie od naszych potrzeb i trzeba brać pod uwagę wiele czynników, które mogą ostatecznie decydować o tym jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej i będzie odpowiadać użytkownikowi.