Co to jest inwazyjny montaż rolet? Rolety mogą nam dawać poczucie prywatności, będą chronić przed słońcem i staną się ważnym elementem dekoracyjnym. Rolety wewnętrzne są na pewno dobrym elementem, który zastąpi nam tradycyjne zasłony. Dodatkowo są one praktyczne i łatwe do zastosowania. Zamontowanie ich to czynność prosta, która nie wymaga nawet wiercenia w niektórych przypadkach. Rolety mogą być przystosowane do montowania na ścianie, suficie czy nawet na ramie okna. Można używać do nich prowadnic czy też kaset, albo też stosować bez nich. Właśnie dzięki temu, że jest tak duża różnorodność można z łatwością wybierać opcję, która będzie dla nas idealna.

Chodzi o to, by wybrana przez nas roleta mogła dobrze spełniać swoje zadania. Musi pozwalać na tworzenie spójnej aranżacji. Typy rolet Obecnie oferowane nam rolety są mocno zróżnicowane. Można je dzielić według materiału z jakiego są wykonane czy też wzoru lub konstrukcji. Najpopularniejsze obecnie rozwiązania to rolety rozwijane, miniroletki, rolety rzymskie, rolety austriackie, rolety dzień noc oraz rolety plisowane. Montaż inwazyjny Montaż inwazyjny rolet to taki sposób, który będzie wymagał od nas działania w formie wiercenia otworów w suficie albo ścianie, czasami w ramie okna. Wtedy element mocujący roletę będzie przykręcony z wykorzystaniem tych wierconych wcześniej dziur. Jak się okazuje taka metoda montażu obecnie stosowana jest w przypadku wielu różnych rolet.

Przytwierdzając listwę, rolkę czy kasetę do ściany albo sufitu należy przygotować sobie kołki rozporowe. Jeśli wiercić będziemy w ramie okna to najczęściej będzie nam wystarczało zastosowanie wkrętów. Trzeba pamiętać, by dobrze wybrać rozmiar i nie zniszczyć sobie okna. Jeśli wkręty będą za długie może się okazać, że doprowadzą do uszkodzenia szyby. Przy odmierzeniu i zaznaczaniu miejsc przyszłych otworów w ścianie, suficie czy ramie warto także sprawdzić jak wygląda położenie elementu mocującego przy pomocy poziomicy. W ten sposób będzie można sobie zagwarantować montaż w odpowiedniej formie.