Czy mini rolety się sprawdzają? Wśród popularnych obecnie systemów do okien dobrze sprawdzają się między innymi Mini Rolety. Nie ma w tym nic dziwnego. Niska cena oraz łatwy montaż to czynniki, które zachęcają do ich wykorzystywania. Najczęściej takie standardowe rozwiązanie nie sprawdzi się dobrze w przypadku okien uchylnych. Producenci starają się wprowadzać do oferty rozwiązanie w formie mechanizmu żyłkowego, który ten problem rozwiąże. Obecnie mini rolety uda się kupić już praktycznie we wszystkich sklepach branżowych. Każdy producent rolet, jeśli chce się liczyć musi oczywiście mieć je w swojej ofercie. Zainteresowanie klientów wynika między innymi z tego, że takie rolety bardzo łatwo się montuje.

W większości przypadków nie będzie nawet trzeba używać wiertarki do montażu. Wystarczą nożyczki, które pozwolą nam dociąć żyłki do odpowiednich wymiarów. Dodatkowymi rozwiązaniami, które tutaj można pochwalić to oczywiście niska cena, ale również to, że takie rolety są obecnie przygotowywane w różnych wzorach i kolorach i tym samym rzeczywiście każdy może szukać dla siebie jakiegoś odpowiedniego produktu, który pod każdym względem spełni oczekiwania. Szerokości tkanin dopasowane są klasycznie do typowych okien. Mamy jednak również możliwość przygotowania takich rolet na zamówienie, ponieważ taką usługę w swojej ofercie ma już zdecydowana większość liczących się producentów.

Problem z oknami uchylnymi Jeszcze nie tak dawno w przypadku mini rolet problem był w przypadku okien uchylnych, przy których takie rozwiązanie nie mogło być stosowane, ponieważ po uchyleniu okna materiał rolety wisiał praktycznie pionowo. W związku z tym zastosowano nowoczesne rozwiązanie w postaci mechanizmu żyłkowego. Jak się okazuje jest to strzał w dziesiątkę, ponieważ taka roleta, która prowadzona jest na żyłce będzie bardzo dobrze przylegać do okna niezależnie od tego w jakiej pozycji się znajdzie. Montaż takiego mechanizmu nie jest szczególnie problemowy, dlatego każdy sobie z nim poradzi i ustawi roletę odpowiednio do swoich oczekiwań.