Jak montować rolety zewnętrzne? Decyzję o montażu rolet można podjąć w każdym momencie, także gdy dom jest już gotowy. Ale im szybciej będzie taka decyzja podjęta tym lepiej, ponieważ możliwości będzie więcej. W użytkowanym wcześniej budynku klasycznie wykorzystuje się specjalne rolety, w których elementem najważniejszym są kasety adaptacyjne. Jest to tanie, ale często stosowane rozwiązanie. Tego typu kasety mogą być montowane albo w murze nad oknem, albo też mogą być zastosowane bezpośrednio na ramie okiennej we wnęce. Jeśli chodzi o tego typu kasety to mamy możliwość wyboru zarówno tych lewo jak i prawoskrętnych rolet.

W modelach lewoskrętnych prowadnice montuje się tuż przy ramie okiennej. Można wtedy stosować bardziej ścięte skrzynki a to sprawi, że będą one nam zabierać mniej światła. Jednocześnie jednak prawoskrętne rolety gwarantują, że możliwe staje się mocowanie wzdłuż elewacji. Roleta w ten sposób po opuszczeniu licuje z powierzchnią ściany. Pancerz jest jednak bardziej oddalony a to sprawi, że całą izolacja termiczna dzięki takiej rolecie funkcjonuje nieco lepiej. Rolety zewnętrzne od południa czy z każdej strony Mamy wiele takich osób, które twierdzą, że montowanie rolet ma sens jedynie od południa. Jest to błędne stwierdzenie, ponieważ ochrona przed słońcem to tak naprawdę tylko jedna z licznych opcji i możliwości jakie będą się wiązały z roletami.

Tak naprawdę dobra roleta chronić nas może w odpowiedni sposób i będzie także chroniła okno przed zniszczeniem. Nas natomiast może skutecznie chronić przed włamaniami. Dobrze przygotowana roleta w ciepłe dnie nas chronić przed przegrzaniem się budynku. Zimą zaś będzie to takie rozwiązanie, które będzie gwarantowało trzymanie ciepła w budynku. Rolety co do zasady mają wiec wiele różnych pozytywnych właściwości i one wszystkie muszą być brane pod uwagę gdy zastanawiamy się czy rolety umieścić w każdym oknie.