Jak montowane są rolety w kasetach?Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że rolety to praktyczne i estetyczne rozwiązanie, dające ogrom możliwości. Jedną z nich, jest sposobność do swobodnej regulacji ilości światła docierającego do wnętrza. Kolejną zaletą rolet jest także niewielki koszt oraz łatwy montaż, nie wymagający praktycznie żadnych dodatkowych umiejętności. Rodzajów rolet jest bardzo wiele, różniących się od siebie zarówno wyglądem, jak i sposobem montażu. Jednakże najbardziej popularnym wariantem, są rolety w kasecie.

Jak to wygląda zatem montaż w rolet w kasecie?

Rolety w kasecie charakteryzują się tym, że są mocowane bezpośrednio na oknach. Trzeba wiedzieć, że wyróżnia się kilka wariantów takich systemów, różniących się od siebie właśnie sposobem montażu. W związku z tym, zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj, warto zapoznać się z całym systemem montażowym. Takie działanie da nam pewność, że wybrane rozwiązanie będzie dla nas korzystne. Na wybór odpowiedniego wariantu, powinna mieć wpływ jeszcze jedna rzecz. Chodzi tu o powierzchnie. Nie mamy tu na myśli tekstury, czy nawet koloru, a odpowiednie jej przygotowanie. Zanim wybierzemy, zamontujemy roletę trzeba powierzchnię odpowiednio oczyścić, po czym osuszyć. To szczególnie ważne w przypadku rolet "samoprzylepnych". Jeśli jednak zdecydujemy się na kasety przykręcane, nie ma konieczności czyszczenia danej powierzchni, gdyż nie ma ona wpływu na przyczepność listwy. Bardzo ważny jest w tym przypadku wybór wkrętów o właściwej długości.

Wykorzystywane do montażu rolet śruby jednak, nie muszą być ani szczególnie grube ani długie. Ważne, by ostre części nie stwarzały ryzyka porysowania szyby. Jak widać montaż rolet, nie jest wcale trudny, niemniej można zlecić ich instalacje profesjonalistom. Wiele sklepów oferuje nie tyko sprzedaż rolet, ale także ich instalację. Niestety, takie rozwiązanie jest związane z dodatkowym wydatkiem, jednak pozwala zaoszczędzić sporo pracy, czasy i wysiłku włożonego w samodzielne wykonanie montażu rolet w kasecie. Mimo to skorzystanie z fachowej pomocy, jest gwarancją solidnego wykonania.!