Co to jest montaż nieinwazyjny rolet? Jeśli mamy przed sobą montowanie rolet to nie musi znaczyć, że będzie trzeba naruszać mur czy też montować je w ramie okiennej. Czasami wystarczy nam wybór rozwiązania, które będzie nieinwazyjne. Sprawdzać się tutaj będą między innymi takie montaże w momencie, gdy nie ma odpowiedniego miejsca nad oknem na przygotowanie rolety i jej montaż. Gdy chodzi o montaż bezinwazyjny to trzeba się albo decydować na klejenie takiej rolety, albo też można wykonać montaż przy użyciu specjalnych uchwytów, na których roleta się znajdzie. Przyklejenie rolet może dotyczyć zarówno tych kasetowych jak i rzymskich.

Mogą one być albo umieszczone na ramie okiennej albo na szybie okiennej. Jeśli wybieramy taką formę montażu to trzeba pamiętać, że te miejsca, na których roleta będzie umieszczona muszą być bardzo dokładnie wyczyszczone i odtłuszczone. Najlepiej będzie użyć do tego specjalnej szmatki, która będzie nasączona acetonem. Przyklejenie rolety mimo, że jest to forma bezinwazyjna nie będzie wpływało na to, że taka roleta będzie się słabiej trzymać okna. Można być pewnym, że taki montaż będzie skuteczny i roleta będzie dobrze przygotowana do normalnego funkcjonowania.

Mocowanie rolet na uchwytach to takie rozwiązanie, które stosowane jest w przypadku rolet wolnowiszących, niezależnie od tego czy chodzi o te rolety, które nawija się na rolki czy też rolety rzymskie albo austriackie. Mamy tam specjalne haczyki, które są takim elementem umożliwiającym montaż rolety stabilnie na tego typu ramie. Mimo tego również w tym przypadku nie ma konieczności wiercenia dziur. Ale to nie będzie decydować o tym, że taka roleta będzie niestabilna. W rzeczywistości można by pewnym, że taki montaż zagwarantuje nam odpowiednią stabilność. Zaczepy do takich rolet można wygodnie zamontować i nie będzie to zajmowało wiele czasu. Na ramie okiennej po tych zaczepach nie będzie żadnych śladów i w związku z tym spokojnie można to potraktować jako nieinwazyjną metodę montażu.