Jak i czym czyścić żaluzje? Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że rolety i żaluzje, jeśli przez lata mają być w dobrym stanie to wymagają od nas działań w zakresie pielęgnacji. Mamy obecnie kilka ciekawych porad dla tych osób, które nie wiedzą jak zająć się skutecznie ich pielęgnacją. Obecnie. Jeśli chodzi o rolety to największym zainteresowaniem cieszą się te materiałowe. Trzeba powiedzieć, że nie ma w tym nic zaskakującego. Są one stosunkowo tanie, a jednocześnie charakteryzują się bardzo dobrą jakością i ciekawą estetykę. Takie rolety nie będą jednak dobrze traktowały wilgoci i w przypadku ich czyszczenia powinniśmy się decydować raczej na zastosowanie wyłącznie suchej ściereczki, albo też delikatnie pracującego odkurzacza.

Klasycznie można je omiatać, a gdy pojawi się plamka zastosować można czyszczenie gumką do ścierania. Jeśli plama będzie znacząca to ewentualnie można używać wilgotnej gąbki, na której znajdzie się bardzo delikatny środek czyszczący. Rolety materiałowe nie nadają się ani do prania ani do prasowania. Woda niszczy ich kształt przez co w ogóle mogą nie nadawać się już do zastosowania. Jedyna propozycja, która do prania się będzie nadawała to rolety rzymskie. Zadbane żaluzje Jeśli chodzi o czyszczenie żaluzji to tutaj można mówić o tym, że wiele zależy od materiału wykonania. Produkty wykonywane z drewna albo bambusu nie mogą być czyszczone z użyciem wody, dlatego właśnie wystarczy tutaj sucha ściereczka.

Bardzo dobrze sprawdzą się również specjalne szczotki do czyszczenia żaluzji, z jakimi obecnie można się spotkać. To wygodne rozwiązanie, ponieważ kształt takiej szczotki sprawia, że można skutecznie dotrzeć do wszystkich zakamarków i czyszczenie jest bardzo dokładne. Pielęgnacja z użyciem wody trzeba się liczyć z tym, że będzie nam znacząco zmniejszała żywotność żaluzji. W przypadku tych żaluzji, które wykonywane są z aluminium to można powiedzieć, że będzie to dobre rozwiązanie ponieważ łatwo je utrzymać w czystości. Tutaj nie ma problemu z tym, by myć je mokrą ściereczką i tym samym usuwanie zabrudzeń stanie się oczywiście znacząco łatwiejsze.